“Гоце фест 2022″на 18 март во дом на АРМ

304

Фестивалот на новосоздадени македонски патриотски и родољубиви песни, кој со својот концепт го слави својот патрон, великанот Гоце Делчев, годинава ќе се одржи на 18 март од 20 часот во Дом на Арм.
Ќе настапат познати фолк пејачи и пејачки, препознатливи и по своето редовно учество на фестивалот кој пак е познат по својот пркос, непокор и да истрае и да се одржи во секакви услови, прилики и неприлики, имаштија или немаштија.
Годинава на “Гоце фест” ќе бидат испеани 20 нови песни.

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.