Продадени половина од билетите за концертот на Иво Погорелиќ

54

Иво Погорелиќ, музичарот од светски глас, ќе настапи во Македонска Филхармонија на 22 април 2023 година.
Поради големиот интерес, организаторот информира и повикуваме публиката навремено да си набави влезници.
Преостанатите влезници се достапни во Југотон ГТЦ, продажната мрежа на КупиКартиЗаСе, во сите „Литература.мк“ книжарници низ Македонија како и онлајн на:

https://www.kupikartizase.com/Events/ivo_pogorelic_2023

ЗА ПРВПАТ ВО СКОПЈЕ ИВО ПОГОРЕЛИЌ

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.