Нов хит на “Суперхикс” насловен „Крута“

41

“Суперхикс” банда инструментале – бенд
кој речиси 30 години ја пишува
македонската музичка историја, го
објави својот нов сингл насловен
„Крута“. Синглот е снимен во текот на
месец јуни оваа година во студиото ТРА
ЛА ЛА на Мите Димовски, а е првиот од
неколкуте нови синглови на Суперхикс
кои публиката со нетрпение ги чека.
Бендот го најави и новиот студиски
албум кој треба да излезе наскоро, а во
меѓувреме ги гледаме на концерти ширум
Македонија.

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.