Планинарски клуб “Македон” ги избра најдобрите фотографии од планини

188

Планинарски клуб “Македон” ги избра најдобрите фотографии од – Конкурсот за најдобра планинска фотографија.
https://www.facebook.com/events/1070168460466562
Беа пристигнати повеќе од 300 фотографии и изборот беше навистина тежок,но овие три фотографии ја освоија жири комисијата со одлично фатен момент од нашите планини кои зборуваат цела приказна!

Прво место:
Бурим Хамити – Кон Антени/Шар Планина 20.12.2020

Второ место:
Дејан Лазаревски – Антени Пелистер 27.12.2019

Трето место:
Марко Гапо – Ах да си бев овчар 17.06.2019

Доделувањето на скромните но супер награди беше на 13.12. 2021 во кафе и филм Котур каде ќе имаше и изложбата и на останати 47 дела, најдобри фотографии од овој конкурс.

Жири комисијата беше составено од наши членови и надворешни планинари:
Драгана Урумовска – член на ИО во ПК Македон
Хелена Андонова – секретар/ потпретседател на ПК Македон
Филип Ѓоргиевски – планинар и фотограф, член на ПК Македон
Даниела Стојанова- планинар и фотограф

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.