Riz Flower има нова песна, “ZOE”

100

Интернационалниот музички проект RIS FLOWER, по фантастичниот сингл “Flying to Berlin” од денес во светскиот етер е присутен со нов сингл, насловен: “ZOE”.
-Компонирав песна која ќе има свежина и ќе биде комбинација на привлечна популарна мелодија и класичен рок ритам. По „Flying To Berlin“, песната „ZOE“ е надополнување на приказната и е најава за следните синглови кои ќе следат во текот на оваа година”, вели авторот.

“ZOE”:

Музика и текст – RIS FLOWER
Аранжман и продукција– Мустафа Чанбазлар – Турција
Снимено во – “Studio Ari” Истанбул Турција.
Видео спот (lyrics) YOUTUBE линк :

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.