СКОПСКО ЛЕТО:”Танец” со концерт во Сули Ан

19
Во рамки на 43-тото издание на манифестацијата „Скопско лето“ 2022 ќе се одржи вокално инструментален концерт на НУ Ансамбл за народни игри и песни на Македонија „Танец“.
Концертот ќе се одржи утревечер, четврток 30 јуни 2022 во Сули Ан.
Билетите ќе бидат во продажба со цена од 200 денари.
куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.