Тони Китановски и познати музичари со концерт во “Котур”

64

Во среда 19 октомври, по  21 часот свирка во скопскиот клуб “Котур” ќе одржат а  Тони Китановски и Черкези заедно со Olivier Samouillan

Состав:
Olivier Samouillan виола
Тони Китановски гитара
Асан Рашид труба
Џијан Емин клавијатури
Иван Бејков бас
Виктор Филиповски тапа

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.