“Цветинова награда за мир” доделена на Македонско радио

50


28.12.2021

По повод 77 годишнината од постоењето, денеска на Македонското радио уметникот Живко Поповски Цветин денес им додели “Цветинова награда за мир”.
Оваа награда ја означува нивната 36 годишна континуирана соработка во мисијата на мирот и хуманоста со цвеќето (“ЦВЕЌЕ НА МИРОТ”), како и бројни гостувања и направени прилози во утринските емисии, образовните емисии, хуманитарните, еколошките, во емисии од културата, образованието, во “Боите на Македонија” како и во други вечерни емисии наменети за нашите сонародници во странство.

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.