Фестивалот на италијанска храна одложен за 4 и 5 декември

124

Согласно прогласените денови на жалост поради трагичната сообраќајна несреќа која се случи вчера во Бугарија, во која животот го загубија 45 македонски граѓани, одлучивме да го одложиме одржувањето на Фестивалот на италијанска храна.

Наместо овој викенд (27 и 28 ноември), настанот ќе се одржи наредниот викенд на 4 и 5 декември, на истата локација, во своето соопштение пишува организаторот ICE/ITA Скопје. 

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.