Глас на милениците – Amos Shelter е глас на бездомните животни во Гостивар

1403

Oд пред неколку месеци Гостивар со помош на вљубениците во животните има Шелтер, кој вредните Гостиварчани со помош на хумани луѓе успеваат да го направат, да биде  пристоен привремен дом на многу улични бездомни животни во овој град. Секој ден го реновираат, досредуваат  стационарот кој веќе по она што го гледаме и слушаме заличува на пристојно место за уличните животни! 🐾

Но, помошта од сите добронамерниците и пријателите  е постојано потребна.

„Овој пат собираме донации за неколку кутриња и за да им помогнеме на Amos Shelter,. Можете да ги најдете кутрињата на кои им помагаме овој пат линковите за да ги прочитате нивните приказни.-објавуваат од Шелтерот.

Помошта на бездомните животни е секогаш од оние кои се најхумани и затоа е најкорисна .Овој пат за сите што сакаат да помогнат можат да се  придружат  на акцијата за купување на :

🐶Приврзочиња- 150 денари
🐱Штитници за полнач- 150 денари
🐶Магнетчиња- 100 денари
🐱Слики- 200 денари
🐶Гумени играчиња-100 денари

Во моментов потребна е помош : за Локумче (MalitePalavkovci Na Emilija)- https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=2385103705111143&id=100008346100236, за Палче (Tanja Taseva)- https://www.facebook.com/tatatanja/videos/10156545562592157/
За Лук (@Animals’ Voice- Здружение за заштита на животните ВЕЛЕС)- https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=2595247877165371&id=494645103892336, за Амос (Amos Shelter)- https://www.facebook.com/amos.shelter.9/posts/157531942117349, а доколку би сакале да донирате и за Томче можете тука да ја видите акцијата ❤️
https://www.facebook.com/jasna.karanfilovska/posts/765312310566636

Бидете хумани и донирајте денес, спасете некоја душа!

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.