Црвен крст -Дневниот центар за дарување крв со ново работно време

1119

Црвениот крст на град Скопје информира дека  од понеделник, Дневниот центар за дарување крв на Црвен крст на град Скопје, ќе работи со ново работно време.

Центарот ќе биде отворен секој работен ден од 08.00 до 15.00 часот

Од Црвениот крст на град Скопје ги повикуваат граѓаните  да го посетат Центар и да направат хуман гес на дарување крв, на добро познатата локација во Домот на хуманирани организации „Даре Џамбаз“.

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.