Италијанките Мелиса и Рања подготвени за детски Евросонг

42

На 26 ноември 2023 година ќе се одржи Детската Евровизија во Ница. Од канцеларијата за печат и медиуми на Раи нѐ информираат дека Мелиса и Рања ќе ја претставуваат Италија на Јуниорската Евровизија 2023.
И двете девојки учествуваа во „The Voice Kids Italy“: Рања стигна до финалето, додека Мелиса победи на натпреварот.
Тие се подготвени а ова е нивната песна.

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.