Јубилеј: 15 години, Зелената арка

46
 Се одбележуваат 15 години од основањето на граѓанската организација Зелената арка на 23.09.2022 (петок) од 17:00 часот во општествената градина Бостание. Почеток во 17 часот.
1. Ретроспективна изложба на фотографии од работата на Зелената арка
2. 17:00 – 17:30 Информативна прошетка низ општествената градина Бостание
3. 17:30 – 18:00 Работилница за изработка на семенски топчиња
4. 18:00 – 19:00 Размена на семе
5. 18:00 – 19:30 Готвење со плодовите од општествената градина Бостание
6. 19:30 Музичка програма
– Акустичен музички настап на Волтер Мани Ал Хаким
– Акустичен музички настап на Хана Корнети
– Диџеј сет на Ишџан Твин
– Диџеј сет на Марсо
пристаниште во општествената градина Бостание, каде што зачестено се закотвуваме последниве три години, вели организаторот.
Патем, денот на основањето на Зелената арка, оваа година се совпаѓа со есенската рамноденица.
куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.