Slow Wine Fair 2024 ќе се одржи во Болоња

25

Саемот Slow Wine Fair ќе се одржи во Болоња од 25 до 27 февруари. Меѓународниот саем посветен на добро, чисто и праведно вино е наменет главно за професионалците во овој сектор, но ги отвора вратите за јавноста во недела на 25 февруари од 12 до 19 часот.
Љубителите на вино ќе можат да ги искористат предностите на масата за дегустација, чија цена е вклучена во влезниот билет, како и од мастеркласите што може да се купат на нашата веб- страница.
Од 1 до 31 декември искористете ја Божиќната промоција за влезници со попуст, по намалена цена од 29 наместо 39 евра.
Пријавите важат за недела 25 февруари и може да се купат он лајн.
Организаторот апелира заинтересираните да учествуваат на Саемот за бавно вино и да не пропуштајте ги мастеркласите, дегустации водени од експерти и производители, кои може да се купат на нивната онлајн е-трговија и посветени на: производство на цел куп вино, принципите на биодинамичното лозарство (со споредба на вина од целиот свет и специфичен фокус на Пфалц), италијанското ампелографско богатство,биодиверзитетот на вината Емилија- Ромања.

Предлогот за настанот уште вклучува и два важни онлајн конференции посветени на темата за плодноста на почвата:
Почва, општо добро , на 17 јануари, 18 часот
Атеризар: корени против климатската криза- 7 февруари, 18 часот.
Учеството на конференциите е бесплатно, но потребна е онлајн регистрација за да ѝм се овозможи на сите да имаат корист од услугата за преведување.
Ќе има и награда за повелба за вино Terroir и Slow Spirit.
-Исто така, сакаме да укажеме на една важна иницијатива за наградување на места – ресторани, вински барови, вински барови, таверни, кои се издвојуваат по нивните вински листи. А тоа се, наградата Terroir и Spirito Slow Wine Card. Сите вински ентузијасти се поканети да ни го кажат своето омилено место, вели организаторот.

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.