Студенчишко Блато мора да се заштити

76

Граѓанската иницијатива Охрид ЅОЅ
по повод одржаната јавна расправа
за Нацрт- законот за прогласување на Студенчишко Блато за Парк на природата, до медиумите го испрати следново соопштение:

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.