Студија за “Подемот на жените во културата во Западен Балкан“

35
Институтот за проучување на културниот развој на РС е 2021/22. реализираше истражување „Идентитети на жените во современата визуелна креативност“, а во рамките на проектот на Билјана Јотиќ „Подемот на жените во културата во Западен Балкан“.
Сп цел пошироката јавност да биде информирана за оваа тема, резултатите од истражувањето со препораки ги објавуваме преку дадениот линк од каде што може да се симне нивната студија.
куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.