За најмалите- Од денеска нова градинка за 90 деца во Миладиновци-Општина Илинден

446

Во населеното место Миладиновци во Општина Илинден денеска ќе биде пуштена во употреба нова градинка со капацитет за згрижување на 90 деца. Новата градинка е високо енергетски ефикасен објект на површина од 540 метри квадратни.

Новиот објект ќе биде во функција на се побројното население во Општината за згрижување на децата од предучилишна возраст.

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.