Во месецот на виното и љубовта со најубавите љубовни стихови од македонските поети

    965

    Секој ден во овој месец Февруари ќе ви даруваме по еден љубовен стих од македонските поети и нивната бесценета љубовна поезија.

    Поводот е едноставен 14 февруари, денот на свети Трифун, заштитник на виното. А бидејќи најголемата доблест во љубовта е вистината а како се вели “Во виното е вистината“, посветете го овој месец на љубовната поезија, вистината и виното.

    куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.