Среде Скопје Вардар тече – Водите на Вардар му донесоа на Скопје среќа и тага, но срцето на градот бие со љубов бескрајна

  1074

  Среде Скопје Вардар тече – Водите на Вардар му донесоа на Скопје среќа и тага, но срцето на градот бие со љубов бескрајна

  13 ноември -ден на нашето Скопје, роденден кој го славиме на градот под Водно, градот покрај Вардар, веднаш под Калето кој будно ги чува спомените и душата која го грее овој град низ векови.

  Беше разурнуван,пален, уништуван во текот на постоењето ,но секогаш изникнуваше како ФЕНИКС  поубав и со уште поголема љубов.

  А на денешниот негов роденден ново филмско документарно остварување “Тајните архиви на Скопје „ во Продукција на Вардар филм.

  куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.