Момчето од Битола ќе ги засмејува Скопјани- Александар Георгиевски со стенд ап шоу во ОРО

56
Во третиот по ред во ОРО вечерва на 17 мај 2024 година, ќе има свој стенд ап настап Александар Георгиевски или G Vision како што го знае публиката.
Момчето од Битола кое со своите настапи низ цела Македонија ја смее публиката овој петок ќе се обиде да ја насмее неговата публика во Скопје. 
Повелете на насмевки, велат организаторите 
Билетите чинат 200 денари и  се набавуваат  @oro.radio & @g_vision.mk
куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.