Концертот на ,,30 прсти” во КИЦ Битола

17

 

17 мај 2024

Пред почетокот на викендот Ви помагаме да го направите Вашиот културен избор за викендот. Со особено задоволство оваа Сабота на 18.05 го најавуваме Концертот на ,,30 прсти “. Свечена сала Офицерски дом – КИЦ Битола 20.00 часот, гласи поканата на организаторот КИЦ Битола.

Настапуваат: Марија Вршкова, Весна Ангелова Христова и Петар Макариевски.

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.