Нов сингл на „Силви Бенд“- “Како во сон”

28

“Како во сон” е нова композиција на “Силви бенд”. Текстот е на Силвана Мучиќ Плевнеш, композитор е Бобан Мучиќ, а аранжманот е на Влатко Плевнеш.
-Уживајте во уште едно наше издание ,прекрасна композиција, создадена со многу љубов и изведена во соработка со нашите драги колеги, Џон Апелгрен и Дамјан Пејчиновски. Ви посакуваме среќни празници, порачуваат тие.

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.