понеделник 26 јули, 2021

Почнува циклусот Концерти во Кинотека- Проекцијата на концертот на Влатко Стефановски во „Лисински“

Овој четврток во Кинотека, на летната сцена „Мирно лето“, во 20.30 часот, со проекција на концертот на Влатко Стефановски во загребски „Лисински“ започнува циклусот „Концерти во...
video

Том Џонс со нова песна -„Talking Reality Television Blues“

Иако влезе во деветтата деценија од својот живот, Том Џонс не планира да престане со музика. Тој пред неколку дена ја објави својата нова...
video

Старо а ново- Музички желби за Среќна 2021 од ДАЦ & АЛЕКСАНДАР – „Среќна...

Со нумерата која точно пред 30 години ја создадоа авторите Влтако Стефановски и Бодан Арсовски , "Среќна Нова Година" ,  Дац и Александар  во...
video

Со нова песна Ед Ширан се врати на сцената , токму навреме за...

Композиторот, текстописец и пејач Ед Ширан вчера објави нова песна наречена „Afterglow“,после долга пауза на естрадата. Тој веќе подолго време работи на нов албум,...
video

Ново на македонската музичка сцена – „Жедни“- Тамара Стојковска

Деновиве излезе во јавност спотот и новата песна на Тамара Стојковска ,пеачка од Битола .Овој пат тоа е нумерата „Жедни“ кој е нејзин текст...

Силви бенд со концерт-мјузикл „Ромален“ во Германија

Во организација на музичката куќа и продукција "Сил-Вла", на 17.10.2020 година од 20 часот во градот Ахен, Германија, ќе се одржи голем, спектакуларен концерт...

Вечерва во Битола започнува 12-тото издание на „Музика на светот„

Од 18 до 20 септември,Битола по 12-ти пат ќе биде центар на „Музиката на светото“ – Поради пандемијата денес светот ни е домашниот амбиент, а...

35. издание на МАКФЕСТ под отворено небо

Подготовките за одбележувањето на 35-годишниот јубилеј Макфест започнаа пред почетокот на пандемијата и требаше да биде посебен, затоа што тоа го заслужуваат и гледачите...
video

Во сеќавање на големиот Оливер Драгојевиќ- Нова песна и спот „Роман за нас“ од...

Новата песна/спот "Роман за нас" на кантавторот Благој Маротов,  медиумски ќе ја промовира на  29 јули, ден во кој Хрватска и Балканот оддаваат почит...

Следете не

1,638FansLike
138FollowersСледи не
2SubscribersSubscribe

Последни вести

.td-container, .tdc-row { width: 1095px }