понеделник 27 септември, 2021

Утре, по 17.пат “Бела ноќ” во Скопје

24.септември.2021,Скопје Оваа сабота се организира „Бела ноќ“ по 17-ти пат, а граѓаните ќе имаат можност да уживаат во културно-забавната програма на 13 локации низ Скопје. Скопје...

МКЦ: Rush to Relax вечерва се враќа во Македонија!

24 септември 2021,Скопје Rush to Relax вечерва повторно во Скопје Овој пат во раширена четворочлена гитарска постава –на Дамјан (вокал, гитара) сега му се придружуваат...

Изложба на носии и “Романтичен пикник под ѕвездите” во Гевгелија овој месец

Домот на културата „Македонија“- Гевгелија продолжува со реализацијата на својата културна програма за 2021 година. Имено, на 27 септември, 2021 година, со почеток во...

Се одржува “Добра идеја” во МКЦ

22 септември 2021 Вечерва, со почеток од 21 часот во МКЦ ќе се одржи Добра идеја фестивал 2021. Во рамките на фестивалот, во организација на...

“Кога љубов имам”- нова песна на Горан Папаз

"Кога љубов имам"е насловот на новата песна на Горан Папаз. "Песната "Кога љубов имам" е работена заедно со продуцентот и композитор Гоце Симоноски а...

Лидија Кочовска сними нова песна “Слатка слобода”

  "Слатка слобода", во македонска верзија и "Sweet freedom" во англиска верзија, е новата песна на Лидија Кочовска, објавена неодамна. Една од најдобрите интерпретаторки кај нас...

“АнтиарТ” со нова песна и спот

Деновиве, на YouTube (ЈуТјуб) каналот на бендот АнтиарТ беше објавена втората песна, која ќе се најде на нивниот втор албум. Песната насловена "Вера" доби...

“Секоја калдрма со своја приказна“ – литературно-музички хепенинг во рамки на Звуци на чаршијата

Во четврток (16.09)  на Плоштадот на Скендер Бег со почеток во 16 часот ќе се одржи литературно-музичкиот хепенинг „Секоја калдрма со своја приказна “. Настанот...

Концерт на “Сеин” во МКЦ

    Во МКЦ вечерва од 21 часот концерт ќе одржи „Seine“. „Seine“ е десетгодишен кантавторски проект на Иван Шчапец. По распаѓањето на неговиот матичен бенд, му...

Почнува циклусот Концерти во Кинотека- Проекцијата на концертот на Влатко Стефановски во „Лисински“

Овој четврток во Кинотека, на летната сцена „Мирно лето“, во 20.30 часот, со проекција на концертот на Влатко Стефановски во загребски „Лисински“ започнува циклусот „Концерти во...

Следете не

1,638FansLike
138FollowersСледи не
2SubscribersSubscribe

Последни вести

.td-container, .tdc-row { width: 1095px }