“Паркети” и “Рок Агресори” снимија заедничка песна 

93

 

Битолската група “Паркети” и скопската “Рок Агресори” снимија заедничка песна, со наслов “Порно Бонџорно”.

Музика и текст на Сашо Паркет, вокал Сашо Паркет и Зоки Агресор.
Снимано и миксано во неговото студиото  Fushrecordsords, а мастерингот е Оги Огнен Зафировски.

Вокалот на Зоки е снимен во студиото на Александар Ристовски- Принц.

Видеото е на Сашо Паркет во “Мики Маус стил”.

 

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.