“Просветно дело” ја демантира изјавата на Стојмановиќ

215

Издавачката куќа “Просветно дело” на својата Фејсбук страница ја демантира изјавата на Магдалена Стојмановиќ, тв лице од, која неодамна јавно се пожали дека иако е во блажена состојба оваа компанија ја отпуштила од работа со тоа што не и го продолжиле договорот за работа.
Изјавата ја пренесоа повеќе медиуми, но тенденциозно и селективно од страна на “Просветно дело се споменати само три, меѓу кои и www.kulart.mk.
Демантот на “Просветно дело” ви го пренесуваме изворно и во целост.

За потсетување, КулАрт.мк, само изворно и оригинално пренесе отворена фејсбук изјава на Магдалена, која е во нашата сфера на интерес како јавна личност од емисијата “Мој збор” на Тв 24.

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.