Дејан Крстески објави нова книга 

64

На 12 октомври 2023 година во Дом на културата “Кочо Рацин” во Скопје беше промовирана нова книга, станува збор за книгата “Утрото по крајот на светот”. Ја потпишува младиот автор Дејан Крстески.

Книгата ја промовираше м-р Ирена Павлова де Одорико.

Модератор беше Софија Петковска, а стихови прочита Билјана Дејановска.

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.