Кинотека украсена со постери на македонски филмови

35

Кинотека на Република С. Македонија оградата на својот влез ја украси со постери на сите македонски филмови, некои во оригинал на македонски јазик а некои во оригинал на земјите каде биле прикажувани.

Овој колаж е изработен со цел да се потсетиме, или некои мали генерации да се запознаат со дела од македонската кинематографија, а воедно и да се понуди желба истите да бидат (повторно) погледнати.

 

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.