Отворена изложбата „Broken times“

16

 

9 јули 2024

Пред љубителите на уметноста синоќа во Скопје беше отворена изложбата Broken times во Галерија „КО-РА”- Голем салон ЈУ Дом на култура „Кочо Рацин“.

Таа содржи дела од Мелихат Тузун од Турција, на која ова ѝ е прва изложба во Скопје.

Изложбата „Broken times“ е организирана во рамките на богатата културна понуда на Град Скопје како Европска престолнина на културата 2028, и ќе може да се погледне до 8 јули 2024 година.

 

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.