Почетна МУЗИКА Народна Александар Темелков објави нова песна

Александар Темелков објави нова песна

197

Младиот фолк пејачот Александар Темелков деновиве објави нова песна, со наслов “Свадбарска”. Текстот е на Стојан Лазаревски, музика и аранжман на Славко Ристески, кој се јавува и како продуцент.
Зурла и кавал во песната отсвири Џељо Дестановски, а саксофон и кларинет Кире Мената.
Песната е снимана во “Просаунд студио продакшн”.

metropolis-big