Александар Темелков објави нова песна

90

Младиот фолк пејачот Александар Темелков деновиве објави нова песна, со наслов “Свадбарска”. Текстот е на Стојан Лазаревски, музика и аранжман на Славко Ристески, кој се јавува и како продуцент.
Зурла и кавал во песната отсвири Џељо Дестановски, а саксофон и кларинет Кире Мената.
Песната е снимана во “Просаунд студио продакшн”.

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.