Објавена програмата на OFFest 2024

10

Објавена програмата на OFFest 2024:

6 јуни: Национална опера и балет, 20:00
Bombino
BCUC
————–
7 јуни: Национална опера и балет, 20:00
Boi Akih
KUTU
————–
8 јуни: Национална опера и балет, 20:00
Vicente Amigo
————-
9 јуни: МКЦ Дансинг сала, 20:00
VOŁOSI
Kalata
Nakedband
————-
ПРОГРАМА ПЛУС:
5 јуни: Кинотека, 19:00
Agadez: the Music and the Rebellion, документарен филм
Cesaria Evora, документарен филм

Наскоро следува инфо за билетите и останатите детали.

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.