вторник 18 јануари, 2022

Tијана Периќ ја претставува Македонија на светскиот сајбер фестивал “Јунајтед вижн”

На  новиот светски виртуелен забавен  фестивал ЈУНАЈТЕД ВИЖН, Република С. Македонија ја претставува младата Тијана Периќ со песната "Писмо". Ова е нов фестивал на кој...

Ерменија ќе биде домаќин на 20. Детска Евровизија во 2022 година

Европската радиодифузна унија (ЕБУ) и ерменскиот радиодифузер AMPTV објавуваат дека 20. детски избор за песна на Евровизија ќе се одржи во Ерменија следната...

ВИДЕО: Сашо Поповски трио на Сацз фестивал во Полска

Сашо Поповски Трио, во состав: Сашо Поповски (гитара), Иван Бејков (контрабас) и Бартош Старомиејски (тапани, како брза замена за Виктор Филиповски) во септември гостуваа...

Сашо Поповски Трио предизвика одушевеност на Сацз Џез Фестивал- Полска 2021

Кога во средината на Август 2021 го потврдив мојот концерт со промотерот од Сацз Џез Фестивал остана да лебди едно прашање, како при толку...

ОФФЕСТ 2021 НЕ ПРОШЕТА ПО СВЕТОТ-Македонија до Камерун, до Бразил, до Португалија, до Шпанија,...

Скопје, 14 ноември 2021 Синоќа заврши 20- тото издание на фестивалот "Оффест", единствениот кај нас кон нуди голема шареноликост на музички жанрови, разни гости и...

Распродадено: Вечерва затворање на Оффест 2021 со Пијан Славеј и Блик Баси! 

Третата и последна вечер на Оффест 2021, е распродадена од пред два дена, останува вечер задоволството тие што си набавија билет да уживаат во...

Втора вечер на јубилејниот OFFEST

Скопје, 11 ноември 2021 По прексиноќешното волшебно отворање на 20. издание на ОФФест, со извонредниот настап на португалско-шпанското дуо ЛИНА И РАУЛ РЕФРИ, кое на...

ОТВОРЕН ОФФЕСТ 2021: Фадото предизвикува болка која лечи болка!

Скопје, 10 ноември 2021 Ако зборуваме за музиката која го има клучот до најтајните комори на човековото срце, ќе се согласите дека тоа е фадо...

Распродаден концертот на Лина и Раул Рефри, за отворањето на ОФФест 2021

  Отворањето на дваесеттото издание на OFFest (9-13 ноември), односно првиот фестивалски ден, вечерва, 9 ноември 20021 ќе биде целосно во знакот на фадото. Конечно,...

Многу “работа” не чека со музиката од светот на Оффест 2021

Дваесеттото, јубилејно издание на реномираниот фестивал Оффест, чука на порти, и се е подготвено за почетокот и музичките сеанси со музиката од светот, од...

Последни вести

.td-container, .tdc-row { width: 1095px }