На 13 Ноември “Златно Славејче 2022”. “

403

Претстојното педесет и второ издание на фестивалот за детска песна “Златно Славејче 2022” е на 13 ноември 2022 во Македонска Филхармонија со почеток на претставите од 11 и 13 часот.
Впоради голем интерест за најочекуваниот фестивал на детската песна, “Златно Славејче”, на заедничко задоволство организаторот додаде уште две дополнителни престави на 13 ноември 2022, од 17 и 19 часот.
Резервирајте го Вашиот билет на време. Подгответе се за најочекуваниот фестивал на детската песна, “Златно Славејче 2022”.
За сите деца!

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.