недела 29 ноември, 2020

Празниците се ближат, снегот во очекување а со тоа и подароците за најмилите

Многу свежина во вашиот дом со мини зимзелените аранжмани, на единствените Cityflowers. Нарачајте на телефон 070 272 728 и ќе добиете нешто со кое без...

Тројца основци наградени за најдобар концепт за видео игра за животната средина во рамки...

Осмооделенецот Матеј Цветковски од Радовиш е добитник на прва награда за изработка на концепт за видео игра на тема „Зачувување на животната средина“ во...

Ѕвончето оваа година нема да заѕвони за над 40. 000 ученици во Македонија кои...

Деновите се нижат и прават мозаик, кој после седум месеци ставање на образованието на децата и младите настрана, под изговор „да се грижиме за...

„Џифони Македонија 2020“- Клаудио Губитози- На „Џифони“ не е важно од каде сте, туку...

Имав 17 години кога почнав да размислував што сакам да правам, на 18 почнав да ставам сѐ на едно место, а на 19 години...

Домашните миленичиња во Кисела Вода добија нов парк

Општина Кисела Вода пред влезот на отворениот пливачки базен во Расадник, направи нов парк за миленици. Паркот се простира на површина од околу 420 м2,...

Повик за изработка на концепт за видео игра за зачувување на животната средина

Унијата на македонски професионални асоцијации во креативните индустрии УМПАКИ  во рамките на проектот „Видео игротека“ објавува повик за подготовка на концепт за видео игра на тема...

Основачот на фестивалот „Џифони експериенс“, Клаудио Губитози, денеска во 17 часот ќе ја раскаже...

На третиот фестивалски ден на годинешново издание на „Џифони Македонија“ ,младите вљубеници во филмот имаа можност да сведочат на искуството на Сергеј Сарчевски, студент...

Вчеравечер се отвори 8.издание на „Џифони Македонија“- Џифонци се препуштија на магијата на филмот...

На „Џифони Македонија“ откриваме нови хоризонти – Џифонци од денеска се препуштаат на магијата на филмот и креацијата  Скопје, 26 септември Задоволство ми е што...

Интервју со Дарко Башески и Деа Крстевска Тамборини- Со “Џифони Македонија“ младите ги поминуваат...

Објавувањето на интервјуто со двајцата “виновници“ за реализација и опстојување на Меѓународниот филмски фестивал за млади „Џифони Македонија“ се совпадна со почетокот на Фестивалот....

8. издание на Џифони Македонија почнува утре – Бројни учесници и богата филмска и...

300 деца и млади од 13 земји ќе се дружат на „Џифони Македонија“ со помош на платформата youth.mk Утревечер во 19 часот во Кинотеката на...

Следете не

1,638FansLike
138FollowersСледи не
2SubscribersSubscribe

Последни вести