Дигитална мониторинг платформа на УХМР е достапна на три јазици

Скопје, 20.10.2021 Дигиталната мониторинг платформа на УХМР е достапна на македонски, албански и англиски јазик на www.waterquality.uhmr.gov.mk. Јавен преглед и редовно следење на квалитетот и загадувањето...

Претставување на дигитална мониторинг платформа на УХМР

Утре (20 октомври) ќе се одржи конференција за претставување на дигиталната мониторинг платформа на УХМР за квалитетот на површинските води во Македонија. На...

За оние од над 40-тите-Тома Здравковиќ, животот на една младост

Деновиве во јавноста голем фид бек на едно време. Не знам дали од носталгија по младоста, дали од носталгија за едно убаво од оваа...

Повик за онлајн продажба за македонските агропроизводители

Македонските агро производители ќе добијат можност бесплатно да ги усовршат нивните дигитални вештини, но и да научат како подобро да ги пласираат своите производи...

Потпишан меморандум за соработка меѓу министерството за економија и националната платформа за женско претприемништво

Министерот за економија Крешник Бектеши, денеска потпиша Меморандум за соработка со претседателката на Националната платфрома за женско претприемништво Валентина Дисоска. Целта на Меморандумот за соработка...

МАРТИН ДИМОСКИ “ЛЕВИЦА”: “Карпошово културно лето” ќе биде на културни дејци кои живеат или...

Носителот на советничка листа на Левица за Општина Карпош на претстојните локални избори 2021, Мартин Димоски, ни ги открива своите идеи во врска со...

Новинарите Марија Реша од Филипините и Дмитриј Муратов од Русија се добитници на Нобеловата...

Новинарите Марија Реша од Филипините и Дмитриј Муратов од Русија се добитници на Нобеловата награда за мир за 2021 година, објави денеска претседателот на...

Експерти од Алибаба, Спотифај и Вибер ќе бидат дел од годишната конференција за е-трговија

СКОПЈЕ, 08.10.2021 Подготовките за најголемата конференција за е-трговија во Македонија, која оваа година по четврти пат ќе се одржи на 12 ноември под мотото „Ready,...

Гевгелија: И децата од претшколската возраст ја празнуваат Светската недела на детето

(Гевгелија, 6 октомври 2021) Детските градинки од општина Гевгелија започнаа со активностите за одбележување на Светската недела на детето. Под мотото „Детето е дете...

50. Златно Славејче на 17 октомври 2021 во “Борис Трајковски”

Претстојното педесетто издание на фестивалот за детска песна Златно Славејче 2021. На 17 октомври 2021 во спортскиот центар "Борис Трајковски", со почеток во 12 часот...

Последни вести

.td-container, .tdc-row { width: 1095px }