Писателите во слава на виното и љубовта

35

На 14 февруари 2023 година (вторник) во 12 часот во Друштвото на писателите на Македонија ќе се одржи поетско читање “Во слава на виното и љубовта”.
Ќе настапат повеќе писатели кои ќе читаат свои песни посветени на виното и љубовта.
Се разбира, ќе се наздрави и со вино во чест на Св. Трифун и Св. Валентајн.
Пријавувањето за учество ќе биде кај техничкиот секретар на ДПМ, Пепи Стамков, кој ќе биде и водител, непосредно пред започнувањето на манифестацијата, односно од 11.45-12 часот.

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.