Промоција на кампањата „Твоето незнаење чини живот“ на Црвениот крст

993

Црвениот крст денеска ќе ја промовира кампањата под мотото „Твоето незнаење чини живот“ наменета за возачите. Кампањата ќе биде промовирана во отворениот простор после подвозникот спроти хотелот „Александар Палас“ во Скопје.

Пред промоцијата ќе се одржи симулација во живо на спотот што ќе биде промовиран, ќе бидат презентирани целите на кампањата, што почнува на 15 јули, а воедно ќе бидат претставени бренд амбасадорите на кампањата, манекенката Катарина Ивановска и водителката Анита Латифи, по што ќе се обрати генералниот секретар на Црвениот крст, Саит Саити. На промоцијата, како што е најавено, ќе присуствуваат претставници на Здравствен дом Скопје, на Републичкиот совет за безбедност на сообраќајот на патиштата и познати личности.

 

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.