Низа културни настани во Битола деновиве

95

***

СРЕДА 22.02.2023- 19 часот
МУЗИЧКИ ВРЕМЕПЛОВ- Концерт во чест на 76 годишнината од постоењето на Државното Музичко Училиште – Битола настапуваат професорите од ДМУ
ОФИЦЕРСКИ ДОМ – СВЕЧЕНА САЛА

***

ЧЕТВРТОК 23.02.2023- 19 часот
Изложба МАКЕДОНИЈА
ДАНИЕЛ ЧАСТИНЕТ И ВИЛСОН НЕТО – БРАЗИЛ КИЦ Битола во соработка со Меѓународна ликовна колонија „Де Ниро“

***

ОФИЦЕРСКИ ДОМ – ИСТОЧНА ГАЛЕРИЈА- 20.30 часот
PHALARIS’S BULL: SOLVING THE RIDDLE OF THE GREAT BIG WORLD
Театарска претстава од Steven Friedman – САД
КИЦ Битола во соработка со амбасадата на САД во Скопје и Општина Битола
ОФИЦЕРСКИ ДОМ – СВЕЧЕНА САЛА

***

ПЕТОК 24.02.2023- 19 часот

ПЛЕЈБЕК ТЕАТАР- Социо – културен настан
КИЦ Битола во соработка со Центар за психотерапија и едукација Amigdala – Скопје и Алтернативен театар „Отпишани“ – Скопје
ОФИЦЕРСКИ ДОМ – СВЕЧЕНА САЛА

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.