Изложба “Македонија” во Битола

55

КИЦ Битола во соработка со меѓународна ликовна колонија „Де Ниро” ја најавуват изложбата „Македонија” на ликовните уметници Даниел Частинет и Вилсон Нето- Бразил.
Изложбата ќе биде отворена во четврток 23 февруари 2023 година, во 19 часот, во Офицерски дом- источна галерија.

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.