ФИЛХАРМОНИЈА: Концерт за деца на 18 март

38

КОНЦЕРТ ЗА ДЕЦА,
Во Филхармонија, во сабота на 18 Март 2023, во 12 часот.
Диригент: Ангел Спироски

Солисти: Ивана Мазнејкова – пијано
Ана Мазнејкова – пијано

Програма: К. Сен-Санс: „Карневал на животни“
П. Шикл: “А zoo called earth”
Аниматор: Бобан Алексоски
Режија: Тамара Стојаноска
Театар „Златен Елец“
Визуелизација и анимација: Иван Коминовски

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.