сабота 25 јуни, 2022
Почетна ЗАБАВА И МУЗИКА Медиуми и Шоу Бизнис После двегодишна пауза, утре почнува со работа Планетариумот во МКЦ

После двегодишна пауза, утре почнува со работа Планетариумот во МКЦ

3

 

По двегодишна пауза, Планетариумот во МКЦ од утре ќе почне со работа. Сите заинтересирани повторно ќе имаат можност да учат за планетите, за ѕвездите, за сите светли и темни нешта во вселената, за сè околу нас.

Предавањата ги реализираат ценетите предавачи Моника Пешевска и Радан Митровиќ. Предавањата се адаптирани според возраста на посетителите.

Условите за посета на Планетариум се во согласност со постојните официјални протоколи за справување со пандемијата предизвикана од ковид-19.

Максимален број на посетители на едно предавање во Планетариум е 30 лица. Сите посетители треба да носат заштитна маска за време на предавањата.

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.
.td-container, .tdc-row { width: 1095px }