четврток 11 јули, 2024

Препознатливи и во светот на модата, учениците од СУГС “Димитар Влахов” на Фешн викенд...

Скопје, 30.03.2024 Месецот на пролетта го најави 28 издание на Модниот викенд Скопје, кој е сериозен афирматор на модата и еко свеста. Пролетното издание...

Засјаи уште една светска круна на Тв водителката Ева Јовановска

"Светот на младите останува" и "Убавината ќе го спаси светот" не се случајно кажани изреки, тие и тоа како прикажуваат голема вистина, а деновиве...

Анета Наковска, инспирирана од природните убавини на океанот! 

Повеќе модни верзии, а секогаш во одлично расположение и инспирирана од природните убавини околу себе, во кои ужива. Фолк пејачката Анета Наковска подолго време...

“Почеток” во четврток во Филхармонија

Овој четврток (18.01.2024), со почеток во 20 часот, оркестарот на Македонската филхармонија ќе го одржи првиот концерт во вториот дел од концертната сезона „80...

МОДНА РЕВИЈА: “Јас, Бети” – “Сонот се остварува”

Во четврток, 30 Март 2023 година, во КИЦ (Културно информативен центар) од 19.30 часот, ќе се одржи модната ревија од уникатни изработки на девојката...

Успешен Mоден Викенд во Скопје

Под мотото „Јазикот на етиката и дизајнот", Моден Викенд Скопје го означи својот старт по 26 пат, годинава на нова локација во East Gate...

Утре во Скопје: Додо Арслан ќе одржи мастерклас посветен на италијанскиот дизајн

Утре, 10.03.2023 година, со почеток во 10.00 часот во Амфитеатарот на Машинскиот факултет во Скопје, Додо Арслан, еден од најпознатите италијански дизајнери, ќе одржи...

MISS TOURISM UNIVERSE 2022: Нашата Ева освои две титули

Минатиот викенд во Бејрут, Либан, се одржа деветтото издание на...

World Next Top Model 2022: Убавиците на “Црнокрак” со четири светски титули во Бејрут

На изборот за World Next Top Model 2022, што неодамна се одржа во Бејрут, Либан, сите наши четири претставнички освоија титули, ленти, круни и...

Пристигна есента и време е за нова облека – Модни трендови есен-зима 2019/2020

Со доаѓањето на есента и постудените и врнежливи денови, веднаш се наметнуваат илјадници прашања што и како да искомбинираме од тоа што го имаме...
.td-container, .tdc-row { width: 1095px }