„30 години Театар за деца и младинци- СОН ШТО ТРАЕ”

709
На 27 октомври 2020 (вторник) со почеток од 13 часот, во Музејот на современа умeтност во Скопје, на отворено ,(со запазување на сите протоколи), Н.У. Театар за деца и младинци – Скопје, ќе го одбележи три деценискиот јубилеј со промоција на монографијата:
„30 ГОДИНИ ТДМ – СОН ШТО ТРАЕ”
На промоцијата свое обраќање ќе имаат:
Катарина Илиевска – Силјановска – Директор на Н.У. Театар за деца и младинци-Скопје
Тодор Кузаманов – автор на монографијата
проф. д-р Ана Стојаноска – рецензент на монографијата
куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.