49-тото издание на Џифони во Италија во тек-младите Џифонци од Македонија дел од настанот

829

Младите Џифонци, дел од Филмскиот фестивал Giffoni – Македонија, деновиве имаат можност да бидат дел од овој најголем филмски настан за млади во Европа Giffoni Italy што с еодржува од 19-27 јули во Италија. Делегацијата од 20-тина млади луѓе веќе е таму  и е дел на активностите и многуте содржини што ги нуди фестивалот, а додека се вратат и ни го пренесат своето искуство малку да ѕирнеме во нивната галерија на фотографии.

 

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.