Џифони Македонија 2020- Прес конференција на 24.септември во 11 часот

771

На ден пред почетокот на годинешново издание на единствениот филмски фестивал “Џифони Македонија” , организаторите организираат прес-конференција , со цел да на медиумите и јавноста ги најават сите случувања и специфики на годинешното осмо издание, кое ќе се реализира како онлајн-издание од 25 до 30 септември во Скопје а на кое ќе учествуваат над 300 деца и млади вљубеници во филмот од Македонија и 11 други земји.

Средбата со медиумите е закажана за 24 септември (четврток) во 11 часот во Кинотеката на Македонија.

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.