Репертоар на кино Милениум (23-29.9.2021)

216

Распоред за четврток-петок (23-24.9.) и понеделник-среда (26-29.9)

17:00 | The Boss Baby: Family Business
режија:Tom McGrath

20:00 | Copshop
режија: Joe Carnahan

22:30 | Shang – Chi and the Legend of the 10 rings
режија: Destin Daniel Cretton

Викенд распоред за сабота-недела (25-26.9)

11:00 | PAW PATROL: The Movie
режија: Cal Brunker

13:00 | Vic the Viking
режија: Eric Cazes

17:00 | The Boss Baby: Family Business
режија:Tom McGrath

20:00 | Copshop
режија: Joe Carnahan

22:30 | Shang – Chi and the Legend of the 10 rings
режија: Destin Daniel Cretton

Билетите по цена од 150 денари се достапни на билетарница во кино Милениум.Цената се однесува на сите филмови.

Повеќе информации и протокол: https://kinomilenium.mk

Социјални мрежи:https://www.facebook.com/KinoMilenium
Градско Кино Милениум (@kino_milenium) • Instagram photos and videos

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.