46.МОТ без “Мојот маж” 

115
Неизвесноста на функционирање кое ја наметнува пандемијата го смени репертоарот на 46. МОТ.
Затоа претставата „Мојот маж“ на Словенско народно гледалишче од Љубљана е откажана поради позитивни членови на ансамблот.Изведбата на претставата можеби ќе се реализира до крајот на оваа година, најавува организаторот МКЦ.

 МКЦ го најави 46-тото издание на Млад отворен театар – МОТ, во два блока, од 18 до 26 ноември и од 2 до 7 декември, со изведби во живо, односно целосно физичко издание на фестивалот со програма од 26 внимателно селектирани претстави.
куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.