Aплауз и овации за македонскиот филм “Врба “ на Милчо Манчевски на Филмскиот фестивал во Рим

983

На 14-тото издание на Филмскиот фетсивал во Рим , премиерната проекција на македонскиот филм „Врба од режисерот Милчо Манчевски пробуди голем интерес а награден беше со голем аплауз и овации од страна на публиката.

И што да се каже освен честитки на тимот на Манчевски и посакуваме големи успеси во светските фестивали и филмски проекции а што поскоро и македонската јавност да има можност да го погледне.

 

Фото: Ѓ. Клинчаров

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.