Балетската претстава за деца „Петар Пан“ во сабота на радост на најмладата публика во МОБ

922

Во сабота 8 февруари 2020, со почеток во 12 часот, во Македонската  опера и балет ќе се одржи популарната балетска претстава за деца „Петар Пан“.

Петар Пан е палаво момче кое може да лета и магично одбива да расте. Петар Пан го поминува своето бескрајно детство во авантури на малиот остров, Недојдија, како лидер на неговата банда „Изгубените момчиња“, заедно со сирени, Индијанци, самовили и пирати и одвреме-навреме сретнувајќи необични деца од надворешниот свет.

Кореограф е Џејмс Амар (Франција). Настапуваат балетски солисти и ансамблот на Македонската опера и балет

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.