Димче Миновски ја објави книгата “Гимнастиката во Битола “

98

Промоција на книгата “Гимнастиката во Битола” од спортскиот хроничар на Битола, Димче Миновски, ќе се одржи денеска, среда 08.02.2023 година.
Местото на случување е познатиот Офицерски дом, а промоцијата почнува во 19.00 часот.

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.