“Илуминати” – нова премиера во Театар Комедија

53

Претставата “Илуминати” е работена според култниот филм на Хичкок, “39 скали”. Жанровски претставува уникатен спој на трилер, акција и комедија, со елементи на ноар и со филмскијазик. Приказната се одвива околу главниот херој Кирил Балкан (Тино Костадиновски), кој заедно со плејадата споредни ликови, вешто интерпретирани само од тројца актери (Наталија Теодосиева, Сергеј Димовски и Атанас Атанасовски), нè води низ својата животна приказна со несекојдневни патешествија…

Напомена: Во претставата се користат гласни ефекти (пукање)

“Илуминати”
Режија: Синиша Евтимов

Играат:
Валентин Костадиновски – Тино
Наталија Теодосиева
Сергеј Димовски
Атанас Атанасовски

Сценографија: Мартин Манев
Костимографија: Ивана КаранфиловскаУгуровска
Дизајнназвук: Георгиј Полизов
Тон-мајстори: Георгиј Полизов и ТомиАнчов
Дизајннасветло: Мартин Манев
Светло-мајстор: Слободан Илиоски

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.