КИЦ најавува книга од Јесир Хоџа и Музиколошка трпеза

169

Културно-Информативен Центар – Скопје, најавува промоција на книгата  “Изразите на албaнскиот музички фолклор во Дервен, Северна Македонија”од Јесир Хоџа и Музиколошка трпеза на ден 29.10.2021 година со почеток  во 18 часот, во Салон 19:19.

Книгата ќе ја промовираат проф. др. Фатмир Хиси и проф. мр. Бехар Весели.

куларт.мкСодржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.